NC2D-DC100V
NC2D-DC100V Panasonic Electric Works
NC_Relays.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 100V
Packaging: Tube
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 100VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Plug In
Approval Agency: CSA, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 7.4 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 10 VDC
Must Operate Voltage: 80 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 10 ms
Load - Max Switching: 1250VA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details NC2D-DC100V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 100V, Packaging: Tube, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 100VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: Plug In, Approval Agency: CSA, UR, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 7.4 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 10 VDC, Must Operate Voltage: 80 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms, Load - Max Switching: 1250VA.