NC2D-P-DC110V
NC2D-P-DC110V Panasonic Electric Works
NC_Relays.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 110V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 110VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.2 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 11 VDC
Must Operate Voltage: 88 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 10 ms
Load - Max Switching: 1250VA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details NC2D-P-DC110V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 110V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 110VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, UR, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 8.2 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 11 VDC, Must Operate Voltage: 88 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms, Load - Max Switching: 1250VA.
Weitere Produktangebote NC2D-P-DC110V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
NC2D-P-DC110V Hersteller : Panasonic Industrial Devices nc-catalog-1075971.pdf General Purpose Relays 2 Form C 5A 250VAC 110VDC