Produkte > NKK SWITCHES > ND3KR10B
ND3KR10B
ND3KR10B NKK Switches
ND3surfaceMount-3.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: SWITCH ROTARY DIP BCD 100MA 5V
Packaging: Tray
Features: Epoxy Sealed Terminals
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 5VDC
Current Rating (Amps): 100mA
Mounting Type: Surface Mount
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: BCD
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Actuator Type: Rotary with Shaft
Height Above Board: 0.346" (8.80mm)
Actuator Level: Raised
Washable: Yes
Contact Material: Beryllium Copper
Part Status: Active
Number of Positions: 10
auf Bestellung 175 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ND3KR10B NKK Switches
Description: SWITCH ROTARY DIP BCD 100MA 5V, Packaging: Tray, Features: Epoxy Sealed Terminals, Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 5VDC, Current Rating (Amps): 100mA, Mounting Type: Surface Mount, Pitch: 0.100" (2.54mm), Full, Circuit: BCD, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Termination Style: Gull Wing, Actuator Type: Rotary with Shaft, Height Above Board: 0.346" (8.80mm), Actuator Level: Raised, Washable: Yes, Contact Material: Beryllium Copper, Part Status: Active, Number of Positions: 10.
Weitere Produktangebote ND3KR10B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ND3KR10B ND3KR10B Hersteller : NKK Switches ND3surfaceMount-1663410.pdf Coded Rotary Switches 10 POS REAL CODED SHAFT ACTR BRKT SMT