NDS36PBA-16IT Insignis Technology Corporation
Hersteller: Insignis Technology Corporation
Description: SDR 256MB X16 BGA 8X8(X1.2) PC16
Packaging: Tray
Package / Case: 54-TFBGA
Memory Type: Volatile
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply: 3V ~ 3.6V
Technology: SDRAM
Clock Frequency: 166 MHz
Memory Format: DRAM
Supplier Device Package: 54-FBGA (8x8)
Write Cycle Time - Word, Page: 12ns
Memory Interface: LVTTL
Access Time: 5 ns
Memory Organization: 16M x 16
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details NDS36PBA-16IT Insignis Technology Corporation
Description: SDR 256MB X16 BGA 8X8(X1.2) PC16, Packaging: Tray, Package / Case: 54-TFBGA, Mounting Type: Surface Mount, Memory Size: 256Mbit, Memory Type: Volatile, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Voltage - Supply: 3V ~ 3.6V, Technology: SDRAM, Clock Frequency: 166 MHz, Memory Format: DRAM, Supplier Device Package: 54-FBGA (8x8), Write Cycle Time - Word, Page: 12ns, Memory Interface: LVTTL, Access Time: 5 ns, Memory Organization: 16M x 16.