NES240-24 TDK-Lambda Americas Inc
Hersteller: TDK-Lambda Americas Inc
Description: AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 240W
Power (Watts): 240W
Features: Adjustable Output, Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 4.48" L x 3.82" W x 1.97" H (113.9mm x 97.0mm x 50.0mm)
Operating Temperature: 0°C ~ 60°C
Applications: Industrial, ITE (Commercial)
Input Type: AC
Approval Agency: CE
Current - Output (Max): 10A
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: 60950-1; UL 508
AC Voltage - Input: 85 ~ 265 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details NES240-24 TDK-Lambda Americas Inc
Description: AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 240W, Power (Watts): 240W, Features: Adjustable Output, Universal Input, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 4.48" L x 3.82" W x 1.97" H (113.9mm x 97.0mm x 50.0mm), Operating Temperature: 0°C ~ 60°C, Applications: Industrial, ITE (Commercial), Input Type: AC, Approval Agency: CE, Current - Output (Max): 10A, Voltage - Output 1: 24V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: 60950-1; UL 508, AC Voltage - Input: 85 ~ 265 VAC.