Produkte > VOX POWER LTD. > NEVO+600ML-3384-DK000
NEVO+600ML-3384-DK000
NEVO+600ML-3384-DK000 Vox Power Ltd.
DOC-DTS-016-NEVO600ML-Medical-Low-Noise-Datasheet.pdf
Hersteller: Vox Power Ltd.
Description: AC/DC CONVERTER 4X24V 48V 600W
Power (Watts): 600W
Features: Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote Sense, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 5.27" L x 3.06" W x 1.61" H (133.8mm x 77.7mm x 41.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 300 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C
Applications: Medical
Approval Agency: CB, CE, CSA, UL
Efficiency: 86%
Voltage - Output 1: 24V
Voltage - Output 2: 24V
Voltage - Output 3: 24V
Voltage - Output 4: 24V
Number of Outputs: 5
Voltage - Isolation: 4 kV
Voltage - Output 5: 48V
Standard Number: 60601-1
Current - Output 1: 7.5 A
Current - Output 2: 7.5 A
Current - Output 3: 3.125 A
Current - Output 4: 3.125 A
Current - Output 5: 3.75 A
Produktbewertung abgeben
Technische Details NEVO+600ML-3384-DK000 Vox Power Ltd.
Description: AC/DC CONVERTER 4X24V 48V 600W, Power (Watts): 600W, Features: Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote Sense, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 5.27" L x 3.06" W x 1.61" H (133.8mm x 77.7mm x 41.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 300 VDC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -20°C ~ 70°C, Applications: Medical, Approval Agency: CB, CE, CSA, UL, Efficiency: 86%, Voltage - Output 1: 24V, Voltage - Output 2: 24V, Voltage - Output 3: 24V, Voltage - Output 4: 24V, Number of Outputs: 5, Voltage - Isolation: 4 kV, Voltage - Output 5: 48V, Standard Number: 60601-1, Current - Output 1: 7.5 A, Current - Output 2: 7.5 A, Current - Output 3: 3.125 A, Current - Output 4: 3.125 A, Current - Output 5: 3.75 A.