Produkte > VOX POWER LTD. > NEVO+600SL-2300-DK000
NEVO+600SL-2300-DK000
NEVO+600SL-2300-DK000 Vox Power Ltd.
DOC-DTS-023-NEVO600SL-Industrial-Low-Noise-Datasheet.pdf
Hersteller: Vox Power Ltd.
Description: AC/DC CONVERTER 12V 24V 300W
Power (Watts): 300W
Features: Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote Sense, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 3.06" L x 3.06" W x 1.61" H (77.7mm x 77.7mm x 41.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, CSA, IEC, UL
Efficiency: 86%
Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Output 2: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60950-1; 62368-1
Current - Output 1: 15 A
Current - Output 2: 7.5 A
Produktbewertung abgeben
Technische Details NEVO+600SL-2300-DK000 Vox Power Ltd.
Description: AC/DC CONVERTER 12V 24V 300W, Power (Watts): 300W, Features: Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote Sense, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 3.06" L x 3.06" W x 1.61" H (77.7mm x 77.7mm x 41.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -20°C ~ 70°C, Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CB, CE, CSA, IEC, UL, Efficiency: 86%, Voltage - Output 1: 12V, Voltage - Output 2: 24V, Part Status: Active, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 4 kV, Standard Number: 60950-1; 62368-1, Current - Output 1: 15 A, Current - Output 2: 7.5 A.