Produkte > VOX POWER LTD. > NEVO+600SL-2845-DK000
NEVO+600SL-2845-DK000
NEVO+600SL-2845-DK000 Vox Power Ltd.
DOC-DTS-023-NEVO600SL-Industrial-Low-Noise-Datasheet.pdf
Hersteller: Vox Power Ltd.
Description: AC/DC CNVT 12V 2X24V 48V 2X12V
Power (Watts): 600W
Features: Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote Sense, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 3.06" L x 3.06" W x 1.61" H (77.7mm x 77.7mm x 41.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, CSA, IEC, UL
Efficiency: 86%
Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Output 2: 24V
Voltage - Output 3: 24V
Voltage - Output 4: 48V
Number of Outputs: 6
Voltage - Isolation: 4 kV
Voltage - Output 5: 12V
Voltage - Output 6: 12V
Standard Number: 60950-1; 62368-1
Current - Output 1: 15 A
Current - Output 2: 3.125 A
Current - Output 3: 3.125 A
Current - Output 4: 3.75 A
Current - Output 5: 5 A
Current - Output 6: 5 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details NEVO+600SL-2845-DK000 Vox Power Ltd.
Description: AC/DC CNVT 12V 2X24V 48V 2X12V, Power (Watts): 600W, Features: Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote Sense, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 3.06" L x 3.06" W x 1.61" H (77.7mm x 77.7mm x 41.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -20°C ~ 70°C, Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CB, CE, CSA, IEC, UL, Efficiency: 86%, Voltage - Output 1: 12V, Voltage - Output 2: 24V, Voltage - Output 3: 24V, Voltage - Output 4: 48V, Number of Outputs: 6, Voltage - Isolation: 4 kV, Voltage - Output 5: 12V, Voltage - Output 6: 12V, Standard Number: 60950-1; 62368-1, Current - Output 1: 15 A, Current - Output 2: 3.125 A, Current - Output 3: 3.125 A, Current - Output 4: 3.75 A, Current - Output 5: 5 A, Current - Output 6: 5 A.