NF2EB-12V-A
NF2EB-12V-A Panasonic Electric Works
NF-Relays.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 36.7 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 220VAC, 220VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9.6 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Obsolete
Approval Agency: CSA, UR
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details NF2EB-12V-A Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 36.7 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 220VAC, 220VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9.6 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Obsolete, Approval Agency: CSA, UR.