NF2EB-48V-A
NF2EB-48V-A Panasonic Electric Works
NF-Relays.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 48V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 11.5 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 220VAC, 220VDC - Max
Must Release Voltage: 4.8 VDC
Must Operate Voltage: 38.4 VDC
Produktbewertung abgeben
Technische Details NF2EB-48V-A Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 48V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 11.5 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 220VAC, 220VDC - Max, Must Release Voltage: 4.8 VDC, Must Operate Voltage: 38.4 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Obsolete.