NHR900M300JA0C
NHR900M300JA0C Cornell Dubilier Knowles
NHR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 90UF 20% 300V FLTPCK TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: FlatPack
Size / Dimension: 2.000" L x 1.000" W (50.80mm x 25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.729Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 150°C
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Capacitance: 90 µF
Voltage - Rated: 300 V
Ripple Current @ Low Frequency: 470 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 820 mA @ 20 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details NHR900M300JA0C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 90UF 20% 300V FLTPCK TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: FlatPack, Size / Dimension: 2.000" L x 1.000" W (50.80mm x 25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 1.729Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 150°C, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Capacitance: 90 µF, Voltage - Rated: 300 V, Ripple Current @ Low Frequency: 470 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 820 mA @ 20 kHz.