NITD20M25
NITD20M25 Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-iec-ds-4106-nitdfuselinks.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CRTRDGE 25A 550VAC CYLINDR
Packaging: Bulk
Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension: 0.539" Dia x 1.362" L (13.70mm x 34.60mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 25A
Mounting Type: Bolt Mount
Applications: Electrical, Industrial
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 80kA
Voltage Rating - AC: 550 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details NITD20M25 Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CRTRDGE 25A 550VAC CYLINDR, Packaging: Bulk, Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt), Size / Dimension: 0.539" Dia x 1.362" L (13.70mm x 34.60mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 25A, Mounting Type: Bolt Mount, Applications: Electrical, Industrial, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 80kA, Voltage Rating - AC: 550 VAC.
Weitere Produktangebote NITD20M25
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
NITD20M25 Hersteller : Bussmann / Eaton coois00193-1.pdf Industrial & Electrical Fuses 20M25 550VAC FUSE