Produkte > PANASONIC ELECTRIC WORKS > NL6EBX-6M-DC48V-1
NL6EBX-6M-DC48V-1 Panasonic Electric Works
NL%20Relays.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE 6PDT 2A 48VDC
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 55°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 15 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Contact Form: 6PDT (6 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 125VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 4.8 VDC
Must Operate Voltage: 38.4 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Obsolete
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details NL6EBX-6M-DC48V-1 Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE 6PDT 2A 48VDC, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 55°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 15 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Palladium (AgPd), Gold (Au), Contact Form: 6PDT (6 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 125VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 4.8 VDC, Must Operate Voltage: 38.4 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Obsolete.