NLP250N-99S12J
NLP250N-99S12J Artesyn Embedded Technologies
nlp250_medical_ds_05_05_2014_b4a4353452-3399198.pdf
Hersteller: Artesyn Embedded Technologies
Switching Power Supplies 12v 250W 4" x 7" Medical
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details NLP250N-99S12J Artesyn Embedded Technologies
Description: AC/DC CONVERTER 12V 175W, Packaging: Bulk, Power (Watts): 175W (250W Forced Air), Features: Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input, Size / Dimension: 7.00" L x 4.00" W x 1.50" H (177.8mm x 101.6mm x 38.1mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CB, Efficiency: 86%, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Obsolete, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Current - Output 1: 14.6 A.
Weitere Produktangebote NLP250N-99S12J
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
NLP250N-99S12J Hersteller : Artesyn Embedded Power nlp250_medical_ds_05-05-2014_b4a4353452.pdf Description: AC/DC CONVERTER 12V 175W
Packaging: Bulk
Power (Watts): 175W (250W Forced Air)
Features: Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Size / Dimension: 7.00" L x 4.00" W x 1.50" H (177.8mm x 101.6mm x 38.1mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CB
Efficiency: 86%
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Obsolete
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 14.6 A