NLW300-16
NLW300-16 Cornell Dubilier Knowles
NLW.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 300UF 16V AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.400" Dia x 1.320" L (10.16mm x 33.53mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.1Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Part Status: Obsolete
Capacitance: 300 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 370 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 425.5 mA @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details NLW300-16 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 300UF 16V AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.400" Dia x 1.320" L (10.16mm x 33.53mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.1Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Part Status: Obsolete, Capacitance: 300 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 370 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 425.5 mA @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote NLW300-16
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
NLW300-16 NLW300-16 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CDUB_S_A0007943797_1-2540051.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 16V