NLW400-16
NLW400-16 Cornell Dubilier Knowles
NLW.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 400UF 16V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.400" Dia x 1.570" L (10.16mm x 39.88mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 830mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Capacitance: 400 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 470 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 540.5 mA @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details NLW400-16 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 400UF 16V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.400" Dia x 1.570" L (10.16mm x 39.88mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 830mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Capacitance: 400 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 470 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 540.5 mA @ 10 kHz.