NRCE500L2450B1KO
NRCE500L2450B1KO Eaton - Electronics Division
eaton-nrce-epoxy-sealed-radial-lead-ntc-thermistor-data-sheet-elx1224.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: THERMISTOR 5 OHM 2450 BETA
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
B25/50: 2450K
B Value Tolerance: ±10%
Resistance in Ohms @ 25°C: 5
Resistance Tolerance: ±15%
Length - Lead Wire: 0.14" (3.50mm)
Power - Max: 450 mW
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details NRCE500L2450B1KO Eaton - Electronics Division
Description: THERMISTOR 5 OHM 2450 BETA, Packaging: Bulk, Package / Case: Bead, Epoxy, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, B25/50: 2450K, B Value Tolerance: ±10%, Resistance in Ohms @ 25°C: 5, Resistance Tolerance: ±15%, Length - Lead Wire: 0.14" (3.50mm), Power - Max: 450 mW.
Weitere Produktangebote NRCE500L2450B1KO
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
NRCE500L2450B1KO NRCE500L2450B1KO Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-nrce-epoxy-sealed-radial-lead-ntc-thermistor-data-sheet-elx1224.pdf NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors NRCE family, 5 ohm, L Tol., O Lead, 2450 Beta, K Beta Tol., B1 Beta Def.