Produkte > TDK > NTCDS3KG203HC3NB
NTCDS3KG203HC3NB
NTCDS3KG203HC3NB TDK
sensor_ntc-thermistor_element_en.pdf
Hersteller: TDK
Description: NTC AXIAL LEAD, 3X1.8, 20K/3%, 3
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 250°C
B25/85: 3500K
B25/100: 3522K
B Value Tolerance: ±2%
Resistance in Ohms @ 25°C: 20k
Resistance Tolerance: ±3%
Length - Lead Wire: 0.12" (3.00mm)
Part Status: Active
Power - Max: 10 mW
auf Bestellung 130 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details NTCDS3KG203HC3NB TDK
Description: NTC AXIAL LEAD, 3X1.8, 20K/3%, 3, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 250°C, B25/85: 3500K, B25/100: 3522K, B Value Tolerance: ±2%, Resistance in Ohms @ 25°C: 20k, Resistance Tolerance: ±3%, Length - Lead Wire: 0.12" (3.00mm), Part Status: Active, Power - Max: 10 mW.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
NTCDS3KG203HC3NB NTCDS3KG203HC3NB Hersteller : TDK sensor_ntc-thermistor_element_en.pdf NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors AEC-Q200 20kOhm 3% B25/85:3500K+-2%