OSOPTA2001BT1
OSOPTA2001BT1 Vishay Dale Thin Film
osop.pdf
Hersteller: Vishay Dale Thin Film
Description: RES ARRAY 10 RES 2K OHM 20SSOP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Resistance (Ohms): 2k
Tolerance: ±0.1%
Power Per Element: 100mW
Circuit Type: Isolated
Number of Pins: 20
Package / Case: 20-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Temperature Coefficient: ±25ppm/°C
Size / Dimension: 0.344" L x 0.154" W (8.74mm x 3.91mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package: 20-SSOP
Height - Seated (Max): 0.068" (1.73mm)
Part Status: Active
Resistor Matching Ratio: ±0.1%
Resistor-Ratio-Drift: ±5ppm/°C
Produktbewertung abgeben
Technische Details OSOPTA2001BT1 Vishay Dale Thin Film
Description: RES ARRAY 10 RES 2K OHM 20SSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Resistance (Ohms): 2k, Tolerance: ±0.1%, Power Per Element: 100mW, Circuit Type: Isolated, Number of Pins: 20, Package / Case: 20-SSOP (0.154", 3.90mm Width), Temperature Coefficient: ±25ppm/°C, Size / Dimension: 0.344" L x 0.154" W (8.74mm x 3.91mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Supplier Device Package: 20-SSOP, Height - Seated (Max): 0.068" (1.73mm), Part Status: Active, Resistor Matching Ratio: ±0.1%, Resistor-Ratio-Drift: ±5ppm/°C, Number of Resistors: 10.