OTBG254KNPIR-F
OTBG254KNPIR-F Cornell Dubilier Knowles
OTB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.25UF 10% 1KVDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Capacitance: 0.25µF
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 2.160" L x 1.310" W (54.86mm x 33.27mm), Lip
Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Motor Run
Lead Spacing: 0.810" (20.57mm)
Termination: Solder Lug
Dielectric Material: Paper, Metallized
Voltage Rating - AC: 440V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 2.250" (57.15mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.25 µF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details OTBG254KNPIR-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.25UF 10% 1KVDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Capacitance: 0.25µF, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 2.160" L x 1.310" W (54.86mm x 33.27mm), Lip, Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Motor Run, Lead Spacing: 0.810" (20.57mm), Termination: Solder Lug, Dielectric Material: Paper, Metallized, Voltage Rating - AC: 440V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 2.250" (57.15mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.25 µF, Size / Dimension: 2.160" L x 1.310" W (54.86mm x 33.27mm), Lip.