OTBJ405KNPIR-F
OTBJ405KNPIR-F Cornell Dubilier Knowles
OTB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 4UF 10% 2KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Motor Run
Lead Spacing: 0.810" (20.57mm)
Termination: Solder Lug
Dielectric Material: Paper, Metallized
Voltage Rating - AC: 700V
Voltage Rating - DC: 2000V (2kV)
Height - Seated (Max): 4.250" (107.95mm)
Capacitance: 4 µF
Size / Dimension: 2.910" L x 1.910" W (73.91mm x 48.51mm)
Capacitance: 4µF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details OTBJ405KNPIR-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 4UF 10% 2KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Motor Run, Lead Spacing: 0.810" (20.57mm), Termination: Solder Lug, Dielectric Material: Paper, Metallized, Voltage Rating - AC: 700V, Voltage Rating - DC: 2000V (2kV), Height - Seated (Max): 4.250" (107.95mm), Capacitance: 4 µF, Size / Dimension: 2.910" L x 1.910" W (73.91mm x 48.51mm), Capacitance: 4µF, Size / Dimension: 2.910" L x 1.910" W (73.91mm x 48.51mm).
Weitere Produktangebote OTBJ405KNPIR-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
OTBJ405KNPIR-F OTBJ405KNPIR-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE OTB-28515.pdf Film Capacitors 4uF 700/2000Volts