OY410025 IPF ELECTRONIC
ipf_pdb_OY41002x_en.pdf
Hersteller: IPF ELECTRONIC
Category: Light Curtains
Description: Safety light curtain; H: 1460mm; 0.3÷4m; IP65; OY41002x; 24VDC
IP rating: IP65
Manufacturer series: OY41002x
Operating temperature: -5...50°C
Type of sensor: safety light curtain
Operation mode: transmitter-receiver
Response time: <9ms
Switched current, max.: 100mA
Lead length: 0.3m
Range: 0.3...4m
Height: 1460mm
Number of pins: 4
Supply voltage: 24V DC
Kind of output 1: 0...10V; 4...20mA
Resolution: 14mm
Enclosure material: aluminium
Connection: cables; M12
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details OY410025 IPF ELECTRONIC
Category: Light Curtains, Description: Safety light curtain; H: 1460mm; 0.3÷4m; IP65; OY41002x; 24VDC, IP rating: IP65, Manufacturer series: OY41002x, Operating temperature: -5...50°C, Type of sensor: safety light curtain, Operation mode: transmitter-receiver, Response time: .