Produkte > EATON TRIPP LITE > P005-002-14RA
P005-002-14RA
P005-002-14RA Eaton Tripp Lite
p00500214ra.pdf
Hersteller: Eaton Tripp Lite
Description: CORD 14AWG C14 RA TO C13 2' BLK
Packaging: Bulk
Color: Black
Voltage Rating: 100 ~ 250VAC
Current Rating (Amps): 15A
Length: 2.00' (609.6mm)
Wire Gauge: 14 AWG
Shielding: Unshielded
Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C
Number of Conductors: 3
Cord Type: SJT
1st Connector: IEC 320-C14, Right Angle
2nd Connector: IEC 320-C13
Approval Agency Marking: UL
Approved Countries: United States
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P005-002-14RA Eaton Tripp Lite
Description: CORD 14AWG C14 RA TO C13 2' BLK, Packaging: Bulk, Color: Black, Voltage Rating: 100 ~ 250VAC, Current Rating (Amps): 15A, Length: 2.00' (609.6mm), Wire Gauge: 14 AWG, Shielding: Unshielded, Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots), Operating Temperature: -20°C ~ 60°C, Number of Conductors: 3, Cord Type: SJT, 1st Connector: IEC 320-C14, Right Angle, 2nd Connector: IEC 320-C13, Approval Agency Marking: UL, Approved Countries: United States.