Produkte > TRIPP LITE > P006-008-13A
P006-008-13A
P006-008-13A Tripp Lite
p00600813a.pdf
Hersteller: Tripp Lite
AC Power Leads 16AWG 13A 125V 6' 5-15P TO C13 8'
auf Bestellung 129 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details P006-008-13A Tripp Lite
Description: CORD 16AWG NEMA5-15P - IEC320 8', Packaging: Bulk, Color: Black, Voltage Rating: 125VAC, Current Rating (Amps): 13A, Length: 8.00' (2.44m), Wire Gauge: 16 AWG, Shielding: Unshielded, Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots), Operating Temperature: -20°C ~ 60°C, Number of Conductors: 3, Cord Type: SJT, 1st Connector: NEMA 5-15P, 2nd Connector: IEC 320-C13, Approval Agency Marking: cUL, UL, Approved Countries: Canada, United States, Part Status: Active.
Color: Black
Voltage Rating: 125VAC
Current Rating (Amps): 13A
Length: 8.00' (2.44m)
Wire Gauge: 16 AWG
Shielding: Unshielded
Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C