Produkte > EATON TRIPP LITE > P006-L15-HG10
P006-L15-HG10
P006-L15-HG10 Eaton Tripp Lite
p006l15hg10.pdf
Color: Black
Voltage Rating: 125VAC
Current Rating (Amps): 10A
Length: 15.00' (4.57m)
Wire Gauge: 18 AWG
Shielding: Unshielded
Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
Operating Temperature: -20°C ~ 105°C
2nd Connector: IEC 320-C13
Approval Agency Marking: cUL, UL
Approved Countries: Canada, United States
Part Status: Active
auf Bestellung 819 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details P006-L15-HG10 Eaton Tripp Lite
Description: HOSPITAL-GRADE POWER CORD, NEMA, Features: Hospital Grade, Locking, Packaging: Bulk, Color: Black, Voltage Rating: 125VAC, Current Rating (Amps): 10A, Length: 15.00' (4.57m), Wire Gauge: 18 AWG, Shielding: Unshielded, Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots), Operating Temperature: -20°C ~ 105°C, Number of Conductors: 3, Cord Type: SJT, 1st Connector: NEMA 5-15P, 2nd Connector: IEC 320-C13, Approval Agency Marking: cUL, UL, Approved Countries: Canada, United States, Part Status: Active.