Produkte > EATON TRIPP LITE > P019-008-C15RA
P019-008-C15RA
P019-008-C15RA Eaton Tripp Lite
p019008c15ra.pdf
Hersteller: Eaton Tripp Lite
Description: CRD 14AWG NEMA5-15P - C15 RA 8'
Packaging: Bulk
Color: Black
Voltage Rating: 125VAC
Current Rating (Amps): 15A
Length: 8.00' (2.44m)
Wire Gauge: 14 AWG
Shielding: Unshielded
Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C
Number of Conductors: 3
Cord Type: SJT
1st Connector: NEMA 5-15P
2nd Connector: IEC 320-C15, Right Angle
Approval Agency Marking: cUL, UL
Approved Countries: Canada, United States
Part Status: Active
auf Bestellung 283 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P019-008-C15RA Eaton Tripp Lite
Description: CRD 14AWG NEMA5-15P - C15 RA 8', Packaging: Bulk, Color: Black, Voltage Rating: 125VAC, Current Rating (Amps): 15A, Length: 8.00' (2.44m), Wire Gauge: 14 AWG, Shielding: Unshielded, Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots), Operating Temperature: -20°C ~ 60°C, Number of Conductors: 3, Cord Type: SJT, 1st Connector: NEMA 5-15P, 2nd Connector: IEC 320-C15, Right Angle, Approval Agency Marking: cUL, UL, Approved Countries: Canada, United States, Part Status: Active.