Produkte > PELONIS TECHNOLOGIES > P1751H24BALB1W-7
P1751H24BALB1W-7
P1751H24BALB1W-7 Pelonis Technologies
1751-7.pdf
Hersteller: Pelonis Technologies
Description: FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Rectangular/Round - 172mm L x 150mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 2900 RPM
Air Flow: 267.7 CFM (7.58m³/min)
Width: 51.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: CE, cUL, UL
Ingress Protection: IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 54.1dB(A)
Static Pressure: 0.590 in H2O (146.9 Pa)
Power (Watts): 17.76 W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P1751H24BALB1W-7 Pelonis Technologies
Description: FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE, Features: Auto Restart, Constant Speed, Inrush Protection, Locked Rotor Protection, Polarity Protection, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Rectangular/Round - 172mm L x 150mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 2900 RPM, Air Flow: 267.7 CFM (7.58m³/min), Width: 51.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 2 Wire Leads, Approval Agency: CE, cUL, UL, Ingress Protection: IP54 - Dust Protected, Water Resistant, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 54.1dB(A), Static Pressure: 0.590 in H2O (146.9 Pa), Power (Watts): 17.76 W.