Produkte > PELONIS TECHNOLOGIES > P1970H24BALA2A-38
P1970H24BALA2A-38
P1970H24BALA2A-38 Pelonis Technologies
P1970-38 Series.pdf
Hersteller: Pelonis Technologies
Description: FAN BLOWER 193X72MM 24VDC WIRE
Features: Auto Restart, Locked Rotor Protection, Polarity Protection, Speed Sensor (Tach)
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Rectangular/Round - 193mm L x 177mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 1800 RPM
Air Flow: 127.7 CFM (3.62m³/min)
Width: 72.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 3 Wire Leads
Approval Agency: CE, cUL, UL
Fan Type: Blower
Noise: 55.5dB(A)
Static Pressure: 2.020 in H2O (503.1 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 42 W
auf Bestellung 7 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P1970H24BALA2A-38 Pelonis Technologies
Description: FAN BLOWER 193X72MM 24VDC WIRE, Features: Auto Restart, Locked Rotor Protection, Polarity Protection, Speed Sensor (Tach), Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Rectangular/Round - 193mm L x 177mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 1800 RPM, Air Flow: 127.7 CFM (3.62m³/min), Width: 72.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Approval Agency: CE, cUL, UL, Fan Type: Blower, Noise: 55.5dB(A), Static Pressure: 2.020 in H2O (503.1 Pa), Part Status: Active, Power (Watts): 42 W.