P4KE6.8AHR0G
P4KE6.8AHR0G Taiwan Semiconductor Corporation
P4KE%20SERIES_N2104.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC DO204AL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 40A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 5.8V
Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 6.46V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 10.5V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produktbewertung abgeben
Technische Details P4KE6.8AHR0G Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC DO204AL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 40A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 5.8V, Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 6.46V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 10.5V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote P4KE6.8AHR0G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P4KE6.8AHR0G P4KE6.8AHR0G Hersteller : Taiwan Semiconductor P4KE%20SERIES_N2104.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 400W 6.8V 5% Unidire ctional TVS