P4SMA130A BK Central Semiconductor Corp
P4SMA_DS.pdf
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: TVS DIODE 130VWM 209VC SMA
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.9A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 130V
Supplier Device Package: SMA
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 209V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Part Status: Obsolete
Produktbewertung abgeben
Technische Details P4SMA130A BK Central Semiconductor Corp
Description: TVS DIODE 130VWM 209VC SMA, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.9A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 130V, Supplier Device Package: SMA, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 144V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 209V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Part Status: Obsolete.