P4SMA190A TR13 Central Semiconductor Corp
P4SMA_DS.pdf
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: TVS DIODE 190VWM 308VC SMA
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.3A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 190V
Supplier Device Package: SMA
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 209V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 308V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Part Status: Obsolete
Produktbewertung abgeben
Technische Details P4SMA190A TR13 Central Semiconductor Corp
Description: TVS DIODE 190VWM 308VC SMA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.3A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 190V, Supplier Device Package: SMA, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 209V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 308V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Part Status: Obsolete.