P4SMA210A BK Central Semiconductor Corp
P4SMA_DS.pdf
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: TVS DIODE 210VWM 340VC SMA
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.2A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 210V
Supplier Device Package: SMA
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 231V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 340V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Part Status: Obsolete
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P4SMA210A BK Central Semiconductor Corp
Description: TVS DIODE 210VWM 340VC SMA, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.2A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 210V, Supplier Device Package: SMA, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 231V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 340V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Part Status: Obsolete.