Produkte > VISHAY > P4SMA6.8A-E3/61
P4SMA6.8A-E3/61
P4SMA6.8A-E3/61 Vishay
p4sma.pdf
Hersteller: Vishay
Diode TVS Single Uni-Dir 5.8V 400W 2-Pin SMA T/R
auf Bestellung 32400 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1800
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P4SMA6.8A-E3/61 Vishay
Category: Unidirectional TVS SMD diodes, Description: Diode: TVS; 400W; 6.45÷7.14V; 38.1A; unidirectional; SMA; P4SMA, Type of diode: TVS, Peak pulse power dissipation: 0.4kW, Max. off-state voltage: 5.8V, Breakdown voltage: 6.45...7.14V, Max. forward impulse current: 38.1A, Semiconductor structure: unidirectional, Case: SMA, Mounting: SMD, Leakage current: 1mA, Kind of package: 7 inch reel; tape, Features of semiconductor devices: glass passivated, Manufacturer series: P4SMA, Technology: TransZorb®.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P4SMA6.8A-E3/61 P4SMA6.8A-E3/61 Hersteller : Vishay p4sma.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 5.8V 400W 2-Pin SMA T/R
auf Bestellung 32400 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1800
P4SMA6.8A-E3/61 P4SMA6.8A-E3/61 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division p4sma.pdf Description: TVS DIODE 5.8VWM 10.5V DO214AC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 38.1A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 5.8V
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 6.45V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 10.5V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
P4SMA6.8A-E3/61 P4SMA6.8A-E3/61 Hersteller : Vishay General Semiconductor p4sma.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 400W 6.8V Unidirect
Mindestbestellmenge: 6
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: General Purpose
Unidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Mindestbestellmenge: 38
Produkt ist nicht verfügbar
P4SMA6.8A-E3\61 P4SMA6.8A-E3\61 Hersteller : Vishay Semiconductors ESD Protection Diodes / TVS Diodes 400W,6.8V 5%,UNIDIR,SMA TVS
Produkt ist nicht verfügbar
P4SMA6.8A-E3/61 Hersteller : VISHAY p4sma.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 400W; 6.45÷7.14V; 38.1A; unidirectional; SMA; P4SMA
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.4kW
Max. off-state voltage: 5.8V
Breakdown voltage: 6.45...7.14V
Max. forward impulse current: 38.1A
Semiconductor structure: unidirectional
Case: SMA
Mounting: SMD
Leakage current: 1mA
Kind of package: 7 inch reel; tape