Produkte > PANJIT SEMICONDUCTOR > P4SMAJ100A-AU_R1_000A1
P4SMAJ100A-AU_R1_000A1 PanJit Semiconductor
Hersteller: PanJit Semiconductor
Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.4kW; 111÷123V; 2.5A; unidirectional; SMA; reel,tape
Type of diode: TVS
Case: SMA
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 100V
Semiconductor structure: unidirectional
Max. forward impulse current: 2.5A
Kind of package: reel; tape
Leakage current: 1µA
Breakdown voltage: 111...123V
Peak pulse power dissipation: 0.4kW
Manufacturer series: P4SMAJ
Application: automotive industry
Produktbewertung abgeben
Technische Details P4SMAJ100A-AU_R1_000A1 PanJit Semiconductor
Category: Unidirectional TVS SMD diodes, Description: Diode: TVS; 0.4kW; 111÷123V; 2.5A; unidirectional; SMA; reel,tape, Type of diode: TVS, Case: SMA, Mounting: SMD, Max. off-state voltage: 100V, Semiconductor structure: unidirectional, Max. forward impulse current: 2.5A, Kind of package: reel; tape, Leakage current: 1µA, Breakdown voltage: 111...123V, Peak pulse power dissipation: 0.4kW, Manufacturer series: P4SMAJ, Application: automotive industry.