Produkte > PANJIT SEMICONDUCTOR > P4SMAJ54CA-AU_R1_000A1
P4SMAJ54CA-AU_R1_000A1 PanJit Semiconductor
Hersteller: PanJit Semiconductor
Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.4kW; 60÷66.3V; 4.6A; bidirectional; SMA; reel,tape
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.4kW
Max. off-state voltage: 54V
Breakdown voltage: 60...66.3V
Max. forward impulse current: 4.6A
Semiconductor structure: bidirectional
Case: SMA
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Manufacturer series: P4SMAJ
Application: automotive industry
Kind of package: reel; tape
Produktbewertung abgeben
Technische Details P4SMAJ54CA-AU_R1_000A1 PanJit Semiconductor
Category: Bidirectional TVS SMD diodes, Description: Diode: TVS; 0.4kW; 60÷66.3V; 4.6A; bidirectional; SMA; reel,tape, Type of diode: TVS, Peak pulse power dissipation: 0.4kW, Max. off-state voltage: 54V, Breakdown voltage: 60...66.3V, Max. forward impulse current: 4.6A, Semiconductor structure: bidirectional, Case: SMA, Mounting: SMD, Leakage current: 1µA, Manufacturer series: P4SMAJ, Application: automotive industry, Kind of package: reel; tape.