P5KE60CA-TP
P5KE60CA-TP Micro Commercial Co
P5KE5.0-P5KE200A(DO-15).pdf
Hersteller: Micro Commercial Co
Description: Interface
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5.2A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 60V
Supplier Device Package: DO-15
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 66.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 96.8V
Power - Peak Pulse: 500W
Power Line Protection: No
Produktbewertung abgeben
Technische Details P5KE60CA-TP Micro Commercial Co
Description: Interface, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5.2A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 60V, Supplier Device Package: DO-15, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 66.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 96.8V, Power - Peak Pulse: 500W, Power Line Protection: No.
Weitere Produktangebote P5KE60CA-TP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P5KE60CA-TP P5KE60CA-TP Hersteller : Micro Commercial Components (MCC) P5KE5_0_P5KE200A_DO_15_-3366009.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 500W TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR