P6KE11CA A0G
P6KE11CA A0G Taiwan Semiconductor Corporation
P6KE SERIES_P2203.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC DO204AC
Packaging: Tape & Box (TB)
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 40A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 9.4V
Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 10.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 15.6V
Power - Peak Pulse: 600W
Produktbewertung abgeben
Technische Details P6KE11CA A0G Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC DO204AC, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 40A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 9.4V, Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 10.5V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 15.6V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No.
Weitere Produktangebote P6KE11CA A0G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P6KE11CA A0G P6KE11CA A0G Hersteller : Taiwan Semiconductor P6KE SERIES_P2203.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W, 11V, 5%, Bidirectional, TVS