Produkte > VISHAY > P6KE18A-E3/54
P6KE18A-E3/54
P6KE18A-E3/54 Vishay
doc88369.pdf
Hersteller: Vishay
Diode TVS Single Uni-Dir 15.3V 600W 2-Pin DO-15 T/R
auf Bestellung 1416 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 866
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P6KE18A-E3/54 Vishay
Description: TVS DIODE 15.3VWM 25.2V DO204AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 23.8A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 15.3V, Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 17.1V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 25.2V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P6KE18A-E3/54 P6KE18A-E3/54 Hersteller : VISHAY p6ke.pdf Category: Unidirectional TVS THT diodes
Description: Diode: TVS; 600W; 18V; 23.8A; unidirectional; DO15; 13 inch reel
Type of diode: TVS
Max. off-state voltage: 15.3V
Breakdown voltage: 18V
Max. forward impulse current: 23.8A
Semiconductor structure: unidirectional
Case: DO15
Mounting: THT
Leakage current: 1µA
Kind of package: 13 inch reel
Peak pulse power dissipation: 0.6kW
Technology: TransZorb®
Manufacturer series: P6KE
Features of semiconductor devices: glass passivated
auf Bestellung 2788 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 334
P6KE18A-E3/54 P6KE18A-E3/54 Hersteller : Vishay doc88369.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 15.3V 600W 2-Pin DO-15 T/R
Mindestbestellmenge: 632
Mindestbestellmenge: 587
Mindestbestellmenge: 478
Mindestbestellmenge: 483
P6KE18A-E3/54 P6KE18A-E3/54 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division p6ke.pdf Description: TVS DIODE 15.3VWM 25.2V DO204AC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 23.8A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 15.3V
Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 17.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 25.2V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 4000
Mindestbestellmenge: 408
P6KE18A-E3/54 P6KE18A-E3/54 Hersteller : Vishay Semiconductors p6ke.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W 18V Unidirect
Mindestbestellmenge: 6
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Applications: General Purpose
Unidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 13
P6KE18A-E3/54 P6KE18A-E3/54 Hersteller : VISHAY VISH-S-A0013572203-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: VISHAY - P6KE18A-E3/54 - TVS DIODE, 600W, 18V, DO-204AC
tariffCode: 85411000
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
directShipCharge: 25
usEccn: EAR99
auf Bestellung 210 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
P6KE18A-E3/54 Hersteller : Vishay p6ke.pdf Cупрессор 17,1В 5%, 600Вт, DO-15 (DO-204AC) Група товару: Супресори Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
P6KE18A-E3\54 P6KE18A-E3\54 Hersteller : Vishay Semiconductors ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W,18V 5%,UNIDIR,AXIAL TVS