P6KE24A-E3/54
P6KE24A-E3/54 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
p6ke.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 20.5VWM 33.2V DO204AC
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 18.1A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 20.5V
Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 22.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 33.2V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P6KE24A-E3/54 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 20.5VWM 33.2V DO204AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 18.1A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 20.5V, Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 22.8V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 33.2V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P6KE24A-E3/54 P6KE24A-E3/54 Hersteller : Vishay doc88369.pdf TVS Diode Single Uni-Dir 20.5V 600W 2-Pin DO-15 T/R
auf Bestellung 3521 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 303
P6KE24A-E3/54 P6KE24A-E3/54 Hersteller : VISHAY p6ke.pdf Category: Unidirectional TVS THT diodes
Description: Diode: TVS; 600W; 24V; 18.1A; unidirectional; DO15; 13 inch reel
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.6kW
Max. off-state voltage: 20.5V
Breakdown voltage: 24V
Max. forward impulse current: 18.1A
Semiconductor structure: unidirectional
Case: DO15
Mounting: THT
Leakage current: 1µA
Kind of package: 13 inch reel
Technology: TransZorb®
Manufacturer series: P6KE
Features of semiconductor devices: glass passivated
Mindestbestellmenge: 148
P6KE24A-E3/54 P6KE24A-E3/54 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division p6ke.pdf Description: TVS DIODE 20.5VWM 33.2V DO204AC
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Applications: General Purpose
Unidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 13
Produkt ist nicht verfügbar
P6KE24A-E3/54 p6ke.pdf Група товару: Супресори Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
P6KE24A-E3/54 P6KE24A-E3/54 Hersteller : Vishay Semiconductors p6ke.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W 24V Unidirect
P6KE24A-E3\54 P6KE24A-E3\54 Hersteller : Vishay Semiconductors ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W,24V 5%,UNIDIR,AXIAL TVS