P6KE250CAH
P6KE250CAH Taiwan Semiconductor Corporation
P6KE SERIES_P2203.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 214VWM 344VC DO204AC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.8A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 214V
Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 237V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 344V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
Produktbewertung abgeben
Technische Details P6KE250CAH Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 214VWM 344VC DO204AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.8A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 214V, Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 237V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 344V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote P6KE250CAH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P6KE250CAH P6KE250CAH Hersteller : Taiwan Semiconductor P6KE SERIES_P2203.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W, 250V, 5%, Bidirectional, TVS