Produkte > VISHAY > P6KE30A-E3/54
P6KE30A-E3/54
P6KE30A-E3/54 Vishay
p6ke.pdf
Hersteller: Vishay
Diode TVS Single Uni-Dir 25.6V 600W 2-Pin DO-15 T/R
auf Bestellung 16000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P6KE30A-E3/54 Vishay
Description: TVS DIODE 25.6VWM 41.4V DO204AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 14.5A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 25.6V, Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 28.5V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 41.4V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P6KE30A-E3/54 P6KE30A-E3/54 Hersteller : Vishay p6ke.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 25.6V 600W 2-Pin DO-15 T/R
auf Bestellung 16000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
P6KE30A-E3/54 P6KE30A-E3/54 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division p6ke.pdf Description: TVS DIODE 25.6VWM 41.4V DO204AC
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 14.5A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 25.6V
Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 28.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 41.4V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 378
P6KE30A-E3/54 P6KE30A-E3/54 Hersteller : VISHAY p6ke.pdf Category: Unidirectional TVS THT diodes
Description: Diode: TVS; 600W; 30V; 14.5A; unidirectional; DO15; 13 inch reel
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.6kW
Max. off-state voltage: 25.6V
Breakdown voltage: 30V
Max. forward impulse current: 14.5A
Semiconductor structure: unidirectional
Case: DO15
Mounting: THT
Leakage current: 1µA
Kind of package: 13 inch reel
Manufacturer series: P6KE
Technology: TransZorb®
Features of semiconductor devices: glass passivated
Mindestbestellmenge: 162
P6KE30A-E3/54 P6KE30A-E3/54 Hersteller : Vishay General Semiconductor p6ke.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W 30V Unidirect
Mindestbestellmenge: 5
P6KE30A-E3/54 P6KE30A-E3/54 Hersteller : Vishay Semiconductors p6ke.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W 30V Unidirect
Mindestbestellmenge: 4
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Applications: General Purpose
Unidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 13
P6KE30A-E3\54 P6KE30A-E3\54 Hersteller : Vishay Semiconductors ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W,30V 5%,UNIDIR,AXIAL TVS