P6KE480A-E3/54
P6KE480A-E3/54 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
p6ke.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 408VWM 658VC DO204AC
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 910mA
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 408V
Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 456V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 658V
Power - Peak Pulse: 600W
Produktbewertung abgeben
Technische Details P6KE480A-E3/54 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 408VWM 658VC DO204AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 910mA, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 408V, Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 456V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 658V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No.
Weitere Produktangebote P6KE480A-E3/54
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P6KE480A-E3/54 P6KE480A-E3/54 Hersteller : Vishay General Semiconductor p6ke.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W 480V Unidirect
Produkt ist nicht verfügbar
P6KE480A-E3\54 P6KE480A-E3\54 Hersteller : Vishay Semiconductors ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W,480V 5%,UNIDIR,AXIAL TVS