P6SMB120AHR5G
P6SMB120AHR5G Taiwan Semiconductor Corporation
P6SMB%20SERIES_Q2209.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 102VWM 165VC DO214AA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 3.8A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 102V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 114V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 165V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produktbewertung abgeben
Technische Details P6SMB120AHR5G Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 102VWM 165VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 3.8A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 102V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 114V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 165V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote P6SMB120AHR5G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P6SMB120AHR5G Hersteller : Taiwan Semiconductor P6SMB SERIES_N1701-1113594.pdf ESD Suppressors / TVS Diodes 600W, 120V, 5%, Unidirectional, TVS