P6SMB12CA-E3/5B
P6SMB12CA-E3/5B Vishay General Semiconductor - Diodes Division
p6smb.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 10.2VWM 16.7V DO214AA
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 35.9A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 10.2V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 11.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 16.7V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
auf Bestellung 2800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 29
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P6SMB12CA-E3/5B Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category: Bidirectional TVS SMD diodes, Description: Diode: TVS; 600W; 12V; 35.9A; bidirectional; ±5%; SMB; TransZorb®, Type of diode: TVS, Peak pulse power dissipation: 0.6kW, Max. off-state voltage: 10.2V, Breakdown voltage: 12V, Max. forward impulse current: 35.9A, Semiconductor structure: bidirectional, Case: SMB, Mounting: SMD, Leakage current: 5µA, Kind of package: 13 inch reel; tape, Features of semiconductor devices: glass passivated, Technology: TransZorb®, Tolerance: ±5%, Manufacturer series: P6SMB.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P6SMB12CA-E3/5B P6SMB12CA-E3/5B Hersteller : Vishay Semiconductors p6smb.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W 12V Bidirect
auf Bestellung 1895 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
P6SMB12CA-E3/5B P6SMB12CA-E3/5B Hersteller : Vishay doc88370.pdf Diode TVS Single Bi-Dir 10.2V 600W 2-Pin SMB T/R
Produkt ist nicht verfügbar
P6SMB12CA-E3/5B P6SMB12CA-E3/5B Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division p6smb.pdf Description: TVS DIODE 10.2VWM 16.7V DO214AA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: General Purpose
Bidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Produkt ist nicht verfügbar
P6SMB12CA-E3\5B P6SMB12CA-E3\5B Hersteller : Vishay Semiconductors ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W,12V 5%,BIDIR,SMB TVS
P6SMB12CA-E3/5B P6SMB12CA-E3/5B Hersteller : VISHAY p6smb.pdf Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 600W; 12V; 35.9A; bidirectional; ±5%; SMB; TransZorb®
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.6kW
Max. off-state voltage: 10.2V
Breakdown voltage: 12V
Max. forward impulse current: 35.9A
Semiconductor structure: bidirectional
Case: SMB
Mounting: SMD
Leakage current: 5µA
Kind of package: 13 inch reel; tape
Features of semiconductor devices: glass passivated
Technology: TransZorb®
Tolerance: ±5%