P6SMB36AQ
P6SMB36AQ Yangjie Technology
Hersteller: Yangjie Technology
Description: TVS - Diodes SMB 30.8V 600mW
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
auf Bestellung 300000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P6SMB36AQ Yangjie Technology
Description: TVS DIODE 30.8VWM DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 12.2A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 30.8V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 34.2V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 49.9V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P6SMB36A-Q P6SMB36A-Q Hersteller : Bourns bourns_07102019_P6SMB-Q.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes DIO TVS VBR 36V 600W UNIDIR SMB AECQ
auf Bestellung 8389 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
P6SMB36A-Q P6SMB36A-Q Hersteller : Bourns p6smb-q.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 30.8V 600W 2-Pin SMB T/R Automotive AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
P6SMB36A-Q P6SMB36A-Q Hersteller : Bourns Inc. p6smb-q.pdf Description: TVS DIODE 30.8VWM DO214AA
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 12.2A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 30.8V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 34.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 49.9V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
P6SMB36A-Q Hersteller : BOURNS p6smb-q.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.6kW; 34.2÷37.8V; 12.2A; unidirectional; ±5%; SMB
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.6kW
Max. off-state voltage: 30.8V
Breakdown voltage: 34.2...37.8V
Max. forward impulse current: 12.2A
Semiconductor structure: unidirectional
Tolerance: ±5%