Produkte > MERITEK > P6SMB520CA
P6SMB520CA
P6SMB520CA Meritek
DO-214AA-SMB-TVS-P6SMB-Series.pdf
Hersteller: Meritek
Description: TVS DIODE 444.6VWM 717.6VC
Produktbewertung abgeben
Technische Details P6SMB520CA Meritek
Category: Bidirectional TVS SMD diodes, Description: Diode: TVS; 0.6kW; 520V; 800mA; bidirectional; ±5%; SMB; reel,tape, Type of diode: TVS, Semiconductor structure: bidirectional, Mounting: SMD, Kind of package: reel; tape, Leakage current: 5µA, Max. forward impulse current: 0.8A, Tolerance: ±5%, Max. off-state voltage: 444.6V, Breakdown voltage: 520V, Peak pulse power dissipation: 0.6kW, Case: SMB, Manufacturer series: P6SMB.
Weitere Produktangebote P6SMB520CA
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Diode: TVS; 0.6kW; 520V; 800mA; bidirectional; ±5%; SMB; reel,tape
Type of diode: TVS
Semiconductor structure: bidirectional
Mounting: SMD
Kind of package: reel; tape
Leakage current: 5µA
Max. forward impulse current: 0.8A
Tolerance: ±5%
Max. off-state voltage: 444.6V
Breakdown voltage: 520V
Peak pulse power dissipation: 0.6kW