P6SMB56A R5G
P6SMB56A R5G Taiwan Semiconductor Corporation
P6SMB%20SERIES_Q2209.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 47.8VWM 77VC DO214AA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 8.1A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 47.8V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 53.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 77V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Produktbewertung abgeben
Technische Details P6SMB56A R5G Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 47.8VWM 77VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 8.1A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 47.8V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 53.2V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 77V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No.
Weitere Produktangebote P6SMB56A R5G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P6SMB56A R5G P6SMB56A R5G Hersteller : Taiwan Semiconductor P6SMB_SERIES_O2004-1918287.pdf ESD Suppressors / TVS Diodes 600W, 56V, 5%, Unidirectional, TVS