P6SMB6.8AHR5G
P6SMB6.8AHR5G Taiwan Semiconductor Corporation
P6SMB%20SERIES_Q2209.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC DO214AA
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 60A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 5.8V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 6.46V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 10.5V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produktbewertung abgeben
Technische Details P6SMB6.8AHR5G Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 60A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 5.8V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 6.46V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 10.5V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote P6SMB6.8AHR5G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P6SMB6.8AHR5G P6SMB6.8AHR5G Hersteller : Taiwan Semiconductor TWSC_S_A0010411657_1-2522782.pdf ESD Suppressors / TVS Diodes 600W 6.8V 5% Unidire ctional TVS