Produkte > BOURNS INC. > P6SMB68CA-Q
P6SMB68CA-Q
P6SMB68CA-Q Bourns Inc.
p6smb-q.pdf
Hersteller: Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 58.1VWM 92VC DO214AA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.6A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 58.1V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 64.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 92V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 9000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P6SMB68CA-Q Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 58.1VWM 92VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.6A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 58.1V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 64.6V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 92V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P6SMB68CAQ P6SMB68CAQ Hersteller : Yangjie Technology Description: TVS - Diodes SMB 58.1V 600mW
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
auf Bestellung 300000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
P6SMB68CA-Q P6SMB68CA-Q Hersteller : Bourns bourns_07102019_P6SMB-Q.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes DIO TVS VBR 68V 600W BIIDIR SMB AECQ
Mindestbestellmenge: 5
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Applications: Telecom
Bidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 24
P6SMB68CA-Q P6SMB68CA-Q Hersteller : Bourns p6smb-q.pdf Diode TVS Single Bi-Dir 58.1V 600W 2-Pin SMB T/R Automotive AEC-Q101