Produkte > LEMO > PAB.M0.5GL.AC52B
PAB.M0.5GL.AC52B LEMO
PAB.M0.5GL.AC52B.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP
Features: Backshell
Packaging: Bulk
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Gray, White
Current Rating (Amps): 7A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 5
Orientation: B
Shell Size - Insert: M05
Operating Temperature: -50°C ~ 150°C
Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Polysulfone (PSU)
Primary Material: Plastic
auf Bestellung 119 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PAB.M0.5GL.AC52B LEMO
Description: CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Gray, White, Current Rating (Amps): 7A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 5, Orientation: B, Shell Size - Insert: M05, Operating Temperature: -50°C ~ 150°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm), Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Polysulfone (PSU), Primary Material: Plastic.